TRA_KYOTO_TOYOTA_86-5 copy.jpg

     ROCKET BUNNY 

         MASTER OF DESIGN / Kei Miura

& PANDEM 

Miura-Interview-04-1200x800.jpg

 1. DREAMING

Kei Miura...

Bir çoğunuz bu isme yabancı değil fakat bilmeyenler için Kei Miura Tra Kyoto firmasının sahibi. Tra kyoto Japonyadaki bir çok ünlü bodykit firmasının tasarımlarını hayal eden, çizen ve üreten bir firma.

Kei Miura...

Many of you already know him, but for the ones who doesn't... He is the owner of Tra Kyoto co. and the one who designs, draws and fabricates most of famous Japanese bodykit companies.

Tüm bodykit tasarımlarını kendi başına 3d tarayıcı ve 3d yazılımlar aracılığıyle gerçekleştiren Miura , bu sanatın  en önemli ustalarındandır.

Miura San is one of the most important master of aero design worldwide and he uses  3d scanning  / 3d drawing tecniques to

create his own designs.

 2. DESIGNING

1E5C5175-1200x800.jpg
1E5C5204-1200x800.jpg

 3. FABRICATING

Miura bu işi tasarımla bırakmayıp aynı zamanda çizmiş olduğu bu tasarımları kendi bünyesinde bulunan cnc yardımıyla üretime de geçirmektedir.

Miura San does not let him rest after the designs are completed. He takes it next level and using his own cnc machine to fabircate all of his designs by his own.

Junique design olarak Japonya'dan orjinal Rocket bunny & Pandem kitleri sipariş ile getirebilir ve kendi bünyemizde aracınıza uygulayabiliriz.

We can import original Rocket bunny & Pandem products from Japan and then professinally install them to your cars  in our garage.